Vybrané dokumenty

Přijímejte přímo e-mailem všechny dokumenty vybrané během procházení.

0
Váš výběr dokumentů

Sběr a recyklace v každém stupni životního cyklu

Primární výzvou je získávání materiálu pro recyklaci v každém stupni životního cyklu výrobku – od výroby a pokládku až po konec životnosti. Společnost Gerflor nabízí sběr a recyklaci pro každý zdroj.

Vytvořila 2 odlišné systémy, které splňují výzvy dané recyklací:

  • Program Second Life (druhý život) pro získávání odřezků vzniklých při pokládce a „čistých“ výrobků na konci životnosti, jako např. položek odpovídajících požadavkům REACH a neobsahujících lepidla.
  • Program PVC Next, který opakovaně zpracovává „znečištěné“ výrobky na konci životnosti, jako např. přilepené položky, položky smíchané s jinými materiály nebo ty, které obsahují součásti, které nesplňují požadavky REACH.

 

 

PROGRAM SECOND LIFE


Second life: inovativní systém recyklace

 

Společnost Gerflor recykluje výrobní odpad ve svých závodech již 50 let. V roce 2011 zřídila společnost Gerflor ve Francii program Second Life, který nabízí bezplatný odběr odřezků vzniklých při pokládce nebo „čistých“ výrobků na konci jejich životnosti, především položek odpovídajících požadavkům REACH a neobsahujících lepidla. Tento přizpůsobitelný program je možné nastavit tak, aby odpovídal velikosti a omezením společnosti provádějící pokládku. Také umožňuje sběr PVC výrobků od konkurence. Před 4 lety se společnost Gerflor spojila s vedoucí společností v oblasti recyklace – společností PAPREC, aby ve Francii vytvořily závod nazvaný Floor to Floor pro získávání odřezků vzniklých při pokládce a „čistých“ výrobků na konci jejich životnosti. Recyklované materiály vytvářené závodem Floor to Floor jsou odesílány přímo do výrobních míst společnosti Gerflor, kde jsou použity při výrobě nových výrobků. Cílem závodu Floor to Floor je recyklace 55 000 tun/rok od roku 2025.

 

 gerflor-environnement-seconde-vie-circuit-CZ

 

 

 

PROGRAM PVC NEXT


 

Materiály jsou shromažďovány a odesílány do recyklačního centra AgPR v Německu, jehož majoritním vlastníkem je společnost Gerflor. Zde je odpad roztříděn a poté rozemlet do granulí pro opakované použití v jiných průmyslových odvětvích. AgPR recykluje až 2 500 tun za rok.. 

Objevte program PVC NEXT

gerflor-fleche-PVC-next-CZ

 

 

 

 

O krok dál v recyklaci PVC podlah

 

Společnost Gerflor je aktivním členem Evropského institutu výrobců odolných podlah ERFMI. ERFMI spustil několik výzkumných projektů na vývoj řešení pro recyklaci lepených podlah, které nesplňují požadavky REACH:

 

Společnost Gerflor aktivně přispívá k programu Vinyl Plus, který spojuje dobrovolné závazky evropského průmyslu výroby PVC pro udržitelný rozvoj.
RecoVynil: Tato síť spojuje recyklační společnosti a výrobce PVC v Evropě. Jejím cílem je vyvinout a získat certifikaci pro recyklaci 90 000 tun PVC do roku 2025.

 

 

Světový leader

Řešení podlahových krytin

Zodpovědný

Recyklované materiály, recyklované ze starých produktů ISO14001

Multi - specializovaný

Specifické odpovědi na potřeby rozdílného trhu

Tým odborníků

Vše pro úspěch zákazníka

Úspěch zákazníka

Každodenní práce, garantovat našim zákazníkm kvalitu a schopnost konkurence