Vybrané dokumenty

Přijímejte přímo e-mailem všechny dokumenty vybrané během procházení.

0
Váš výběr dokumentů
BYTOVÉ PODLAHY Inspirujte se #5 : Retronaute, nevyhnutelný industriální styl

 

Inspirujte se #5 : Retronaute, industriální styl

 

"Kreativita, se kterou vyvíjíme nové designy, není v Gerfloru náhodná. Nejedná se o spontánní událost, právě naopak. Naše kreativita je podložena systematickým objevováním nových trendů v oblasti designu, architektury a módy, které následně spojujeme do inspirativních skupin pro vytvoření nové estetiky. Každý nový trend je vyjádřen prostřednictvím surových materiálů, které jedinečným způsobem formují budoucí podobu našich kolekcí. Kreativní cesta Gerfloru přesahuje hranice designu podlahy. Zkoumá kontext, ve kterém budou naše produkty žít a fungovat. Vnímá širší pojetí obytných prostor, aby bylo dosaženo holistického porozumění a maximální inspirace." 

Gino Venturelli, Gerflor Artistic Director

 

RS33689 Leone Anthracite Livingroom Lpr
 
# RETRONAUTE, BROOKLYN BOOGIE   

Téměř deset let se zaujímá průmyslový trend přední místo v dekorativním vesmíru, staví na surových, autentických a různorodých objektech a připomíná tvrdost dávné minulosti. Tento styl je inspirován newyorskými lofty zřizovanými ve starých Brooklynských továrnách a jeho principy jsou: vzdušný prostor, cihlové zdi, leštěný beton nebo napůl zničené podlahy, robustní a regenerované materiály. Styl, který lze někdy považovat za chladný a strohý, ale kde se objevují síla a charakter, díky své mnohotvárnosti, která činí celek méně uhlazenějším a zajímavějším.

Hermetická garáž. Trend Retronaute je jako najít v hlubinách špinavé garáže nebo v opuštěné továrně nepatřičné věci jako: bizarní nářadí se zajímavými mechanismy, závodní motocykl, potápěcí skafandr Julese Verna. Kombinace astronautů, nebezpečných robotů, železniční přejezdů ... Tolik inspirativních objektů, které destilují nostalgickou atmosféru. Jsou vyrobené z recyklovaných materiálů, starého zoxidovaného kovu zpracovaného mechanickým způsobem, poškrábaného betonu ...

 

RS31661 RS31463 TRIBECA NATURE Diner Lpr

 
# VZORY, BARVY, MATERIÁLY

Nyní je jasné, že styl Retronaute není jemný nebo holčičí. Má rád robustní materiály, které už obstály v testu jménem čas. Najdeme tady surové dřevo, zinek nebo ocel. Pokud jde o skladování věcí, vybíráme dřevěné bedny a kovové skříně, které byly nalezeny v dávno nepoužívané šatně. Stejně jako ikonická kovová skříň je průmyslový nábytek především funkční. Vyberte si velký nábytek, masivní a nezdobený. V obývacím pokoji se rozhodněte pro kousky, jako je velká, pohodlná a nadčasová kožená pohovka a dřevěný stůl s viditelnými spoji. Chcete-li ji interiér ještě vylepšit, přidejte zasouvací stoličku a nastavitelnou nožní lampu. Když mluvíme o barvě, atmosféra je střízlivá: černá, hnědá, metalická šedá, měď, vše rozjasněné barevnými doplňky: oranžová židle, žlutá lampa, červený telefon. 

 

OČIMA DESIGNÉRA

Design Pub Dark z kolekce Virtuo je nosným prkem tohoto trendu: silný dekor, který dává pocit hlubokého neupraveného dřeva. Nabízí krásné odstíny hnědé (od mahagonu až po tmavě hnědou) a vykazuje hyperrealistický efekt opotřebení. Ultra matný povrchový efekt zvyšuje přirozenost a syrovost tohoto dekoru, který je dodáván jak v klasickém formátu, tak v nadrozměrném formátu XL.

 

# NAŠE DOPORUČENÍ : OTEVŘETE PROSTOR ! 


Protože styl Retronaute je inspirován trendem newyorských lofů zrozených ve starých továrnách v Brooklynu, má rád velké protory bez dveří nebo příček. Tato dekompartmentalizace také pomáhá v prostětlení interiéru. A konečně, pokud chcete přesto vytvořit nějaké separátní prostory, rozhodněte se pro kovovou stříšku, která je symbolem průmyslového stylu.

 

RS33109 Pub Dark Living

 

# KRÁSA V INTERIÉRU

Retronaute v tomto podkroví vyjadřuje svou sílu a krásu: „tovární“ duch místa byl zcela zachován díky velmi rafinované výzdobě, která vyzdvihuje základní prvky, jako jsou cihlové zdi, ocelové trámoví, kovové schodiště s velkým ochozem, okna na stěnách i stropu. Nábytek je téměř nepřítomný, pouze v podobě ikonické kožené sedací soupravy, dřevěného konferenčního stolku s kovovými nohami, různorodých křesel z bistra ... Všudypřítomné světlo a četné rostliny přinášejí na toto místo teplo a měkkost. Interiér je plný tmavých materiálů a dopňkových barev. A konečně, náš design vinylových dílců Butterfly Elite Copper z kolekce Virtuo přináší kompozici neoprůmyslový nádech pro moderní a rockovou atmosféru.

 

RS32117 Noosa Corten Loft Lpr