Vybrané dokumenty

Přijímejte přímo e-mailem všechny dokumenty vybrané během procházení.

0
Váš výběr dokumentů
BYTOVÉ PODLAHY Inspirujte se #4: New Dada, luxus, klid a smyslnost

 

Inspirujte se #4: New Dada -  Luxus, klid a smyslnost

 

"Kreativita, se kterou vyvíjíme nové designy, není v Gerfloru náhodná. Nejedná se o spontánní událost, právě naopak. Naše kreativita je podložena systematickým objevováním nových trendů v oblasti designu, architektury a módy, které následně spojujeme do inspirativních skupin pro vytvoření nové estetiky. Každý nový trend je vyjádřen prostřednictvím surových materiálů, které jedinečným způsobem formují budoucí podobu našich kolekcí. Kreativní cesta Gerfloru přesahuje hranice designu podlahy. Zkoumá kontext, ve kterém budou naše produkty žít a fungovat. Vnímá širší pojetí obytných prostor, aby bylo dosaženo holistického porozumění a maximální inspirace." 

Gino Venturelli, Gerflor Artistic Director

 

 

Romantik Pic

 

# NEW DADA : DLOUHOVĚKOST BOUŘLIVÝCH DVACÁTÝCH LET

Jste připraveni na cestování časem ? Sofistikovaný a Chic design, trend New Dada si hraje s nostalgií a jistou příchutí včerejška, je synonymem pro ultra-eleganci a ultra-realismus: jemné a kontrastní materiály, tmavé barvy, nábytek se střízlivými a elegantními liniemi inspirovaný přímo hnutím Art-Deco, rámy obrazů ve zlaté a bronzové ...  

Když je objekt králem. Blyštivý a opulentní styl inspirovany velkým Gatsbym spočívá převážně ve vyzdvižení dokonalých objektů. Irregularly shaped tables, Nepravidelně tvarované stoly, lampy Verner Panton, plédy v hořčicové barvě, parfémové flakony, lampy s perlovými náhrdelníky,  zrcadla ... Luxus a estetika jsou klíčová slova tohoto hnutí, kde každý objekt je uměleckým dílem.

 IStock 936491274

# VZORY, BARVY, MATERIÁLY

Pokud jde o barvy, sází New Dala na jemnost celadonu, hloubku lesní zeleně a intenzitu bordeaux, které vytvářejí elegantní kontrasty. Originální barvy, které podtrhnou vytříbenost obývacího pokoje nebo ložnice. Přidány jsou barokní a atraktivní formy: černé arabesky na pozlaceném pozadí, kubistické obrazy, stylizované trojúhelníky ... Textilie a materiály, jako je samet nebo hedvábí, jsou použity k vytvoření texturovaných efektů, výšivek atd. Nechte je zazářit spolu s cetkami z leštěné mosazi, bronzu nebo mědi. Mramor zde konečně znovu ožívá v drobných prvcích nebo na podlaze, vnáší svou nadčasovou a elegantní dimenzi do jakéhokoli prostoru.

 

OČIMA DESIGNÉRA

Dekor Lorca z naší kolekce vinylových dílců Virtuo je inspirovaný starými cementovými dlaždicemi a poutavou barokní estetikou: zobrazuje bujné arabeské vzory na moderním pozadí vybledlých šedých nebo namodralých tónů. Lorca, která je k dispozici ve velkém formátu (45,7 cm x 91,4 cm) pro ještě výraznější efekt, vyniká jako jeden z nosných dekorů v kolekci Virtuo.

 

# NAŠE DOPORUČENÍ: "OBLÉKNĚTE" STĚNY 

Chcete-li dokonale splynout s tímto trendem, nezanedbávejte dekorace na zdi. První krok: rozhodněte se pro tapetu Art Deco. Nadčasovost a elegance mohou být ztvárněny v odstínech šedé a modré se zlatými detaily, nebo v tapetách inspirovaných svobodou nebo džunglí, které nabízejí design hodný 20. let. Přidejte zlatá nebo mosazná zrcadla a police, sametové polštáře či vzorované polštáře.

 

RS33609 Mikado Chair - V2

 

# KRÁSA V INTERIÉRU

Všechno zde perfektně odpovídá trendu New Dada: bohaté materiály (kůže, železo, zlacení ...), silná přítomnost geometrických vzorů, striktní a dynamické vzory, zejména na podlaze a koberci, tvary v neustálém pohybu, kruhy na nožičkách konferenčního stolku a stínidle lampy, hypnotické arabesky na taburetu, místo vyhrazené květinové dekoraci na stolku a dominantní barvy (zejména modrá a hořčicová).

 

Rmantik Living