Vybrané dokumenty

Přijímejte přímo e-mailem všechny dokumenty vybrané během procházení.

0
Váš výběr dokumentů
BYTOVÉ PODLAHY Inspirujte se #3 : Prisma, perfektní linie

 

Inspirujte se #3 : Prisma, perfektní linie

 

"Kreativita, se kterou vyvíjíme nové designy, není v Gerfloru náhodná. Nejedná se o spontánní událost, právě naopak. Naše kreativita je podložena systematickým objevováním nových trendů v oblasti designu, architektury a módy, které následně spojujeme do inspirativních skupin pro vytvoření nové estetiky. Každý nový trend je vyjádřen prostřednictvím surových materiálů, které jedinečným způsobem formují budoucí podobu našich kolekcí. Kreativní cesta Gerfloru přesahuje hranice designu podlahy. Zkoumá kontext, ve kterém budou naše produkty žít a fungovat. Vnímá širší pojetí obytných prostor, aby bylo dosaženo holistického porozumění a maximální inspirace." 

Gino Venturelli, Gerflor Artistic Director

 

Fishbone Fonce Prisma

 Coloris Fishbone, Collection Senso Self-Adhesive

# HYPNOTICÁ SÍLA PRISMY

Prisma, to the origins of design. The geometric forms in design appear through the 1920s with the Art Deco movement. They can be found later in the 1970s with a majority of round shapes. They will evolve gradually with the arrival of new technologies and modern graphics, drawing inspiration from Eastern, African, or Scandinavian motifs, for always more colorful fantasy.

Prisma, ke kořenům designu. Geometrické tvary v designu se objevují již kolem roku 1920 s hnutím Art Deco. Najdete je i později v 70. letech, kdy byly dominantní kulaté tvary. Vývoj probíhal postupně s příchodem nových technologií a moderní grafiky inspirované východními, africkými nebo skandinávskými kulturami.

 

RS61998 Shooting Virtuo Graphic Latina Lpr

Graphic Latina Design, Collection Virtuo

 

# VZORY, BARVY, MATERIÁLY

Rytmus, moderna : trend Prisma je minimalistický ve vzorech, ale jeho vizuální opakování z něj dělá silný prvek v interiéru. Jak najít správnou rovnováhu? Jako vždy přidružením Prismy k jiným typům trendů a stylů. Geometrický trend vám umožní přivést design a barvy do elegantního i velmi moderního interiéru nebo probudit tradičnější interiér s nábytkem a doplňky z přírodních materiálů.

Prisma se neomezje pouze na přímky a ostré "vitamínové" barvy. Hraje si také s trojúhelníky, kostkami, využívá perspektivu, tvary diamantu nebo šestiúhelníků. Grafické prvky se prolínají celým prostorem od dekorativních polštářů po svítidla, od ložního prádla po tapety. Jsou dynamické, elegantní a dodávají vašemu interiéru osobnost a sílu. Na podlaze Gerflor ji najdete zejména v pastelové mřížce naší „Graphic latina“ v kolekci Virtuo.

SupprimerOptionsNouveau paragraph avantNouveau paragraphe apr

OČIMA DESIGNÉRA

"S Prismou nesměřujeme k obecného trendu, spíše se vracíme k napodobování přírody nebo předmětů řemeslné výroby. Tyto geometrické a hypnotické efekty, někdy až kaleidoskopické, jsou skutečnou vizualizací trompe-l'oeil, vytvořené muži a pro muže. Prisma zní jako silné mantry, které probouzejí naši vnitřní tvořivou sílu.“ Gino Venturelli, umělecký ředitel Gerflor.

 

# NAŠE DOPORUČENÍ: VSAĎTE NA OŠUNTĚLOST

Kostkovaný vzor je velmi moderní a současně jedním z průkopníků geometrického trendu: díky efektu perspektivy přináší do místnosti hloubku, dává pocit většího prostoru a propletení linií zintenzivňuje našim interiérům dynamiku. Velikost dlaždic je různá - od malých dlaždic, jako jsou mozaiky, až po větší nebo XXL. Ve společnosti Gerflor vám nabízíme ty veliké! Naše obří „Black Tile“ a „White Tile“ můžete do nekonečna mixovat pro unikátní grafický a retro efekt, velmi působivá je tato kombinace ve vintage koupelně. Spojte tento dekor s vanou na nožičkách a bílou kachlíkovou stěnou, inspirovanou pařížským metrem, pro elegantní a jedinečný vzhled.

 

RS29951 Damier Eole Orea Selfeet Lpr

 

# KRÁSA V INTERIÉRU

Chvíle pohody v této koupelně! Na zdi jsou dlaždice z metra jako osobitá dekorace v kombinaci s výmalbou, která se stala nezbytností v našich domovech na stěnách kuchyní nebo koupelen. Tento design je vhodný pro všechny typy interiérů: průmyslový, moderní, vintage ... Současný vzhled mísí velmi retro mosazná zrcadla s moderním designem surového dřeva a čistým designem naší geometrické vinylové podlahy Kaleido Clear. Hvězdičky na stěně dotvářejí výsledný dojem, který je harmonický i jedinečný.

 

RS31331 Kaleido Clear Sdb Lpr