Vybrané dokumenty

Přijímejte přímo e-mailem všechny dokumenty vybrané během procházení.

0
Váš výběr dokumentů
BYTOVÉ PODLAHY Inspirujte se #4: Far Away - přijměte dotek fantazie

Inspirujte se #4: Far Away - přijměte dotek fantazie

 

„V Gerflor se kreativita neděje náhodou. Není ani intuitivní nebo spontánní. Kreativita je jako rostlina, kterou metodicky a trpělivě pěstujeme a krmíme každý den. Cestujeme po celém světě a hledáme nejnovější trendy v módě, designu a architektuře. Po návratu z našich cest stavíme náladové nástěnky s množstvím stylů, barev a materiálů, které slouží jako nekonečný zdroj inspirace pro vytvoření nových produktů. Představují jednu z klíčových surovin pro naše budoucí kolekce. Jsou mízou, která živí identitu naší značky a pohání Gerflor k neustálému vývoji rostoucího počtu jedinečných a inovativních produktů.“

Gino Venturelli, Umělecký ředitel Gerflor

 

 

 3 1

 

#TREND

Trend Far Away je směsí vlivů, které byly ručně vybírány z různých kultur a domácích interiérů z celého světa. Kmenové, bohémské, indické, exotické… tyto různé styly byly harmonicky spojeny, aby vytvořily skutečně jedinečný design. Far Away je také jedním z nejkreativnějších trendů a dokáže podnítit fantazii každého, kdo má dost odvahy, aby přijal jeho divokou stránku. Hlavním rysem tohoto designu je, že nabízí pocit úniku. Etnický styl je záměrným odklonem od jiných tradičních vzorů a jeho cílem je vykouzlit obrazy dalekých zemí. K vytvoření dokonalé etické nálady je nutná určitá znalost interiérového designu. Rozhodující roli přirozeně hrají barvy a vzory, ale také skutečné materiály.

 

 3 22

 

#BARVY A MATERIÁLY

Výhodou etnického trendu je, že je kompatibilní prakticky s každou barvou. Hlavní paleta obsahuje v podstatě syté barvy (žlutou, hnědou, oranžovou a červenou) a občas doteky tyrkysové a korálové. Při práci s tímto množstvím barev je proto vyžadována zručnost a opatrnost. Nejlepší způsob, jak se vyhnout neúspěchu, je vystačit si se třemi nebo čtyřmi hlavními barvami.

Pokud jde o nábytek, primární textury jsou jasně trendy! Dřevo se svým přirozeným vzhledem i nadále vede v žebříčcích oblíbenosti etnického stylu. Některé druhy jsou oblíbené svou barevností a různou zrnitostí, což vyvolává dojem, že předmět byl vytesán z kusu kůry. Podobně lze na křesla nebo květináče použít nebarevné proti, ratan a další rostlinné materiály. Etnický interiér by ale nebyl úplný bez kovového nádechu. Ať už jde o polici nebo konec pohovky, stačí jediný dotek tmavého kovu, aby byl v tomto exotickém interiéru cítit jeho silný charakter.

 

 

 3 333          3 4

 

 

 

Vyzkoušejte naše podlahy ve vašich domovech, Klikněte zde!